עורך דין דיני עבודה – הטיפים שיסייעו לכם להימנע מעו"ד דיני עבודה גרוע

עבור רבים מאיתנו, העבודה תופסת נתח חשוב מאוד בחיים. בין שליש לחצי משעות הערות שלנו מועברות במקום העבודה. על כן התחום המשפטי של דיני עבודה רלוונטיים לאזרחים רבים, מכל קצוות הדמוגרפיה. במאמר הבא נחלק כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור טוב ובעיקר לא לבחור גרוע.

 

לא כל עו"ד מוכשר למשימה

נתחיל במשהו שהוא אולי טריוויאלי אך חשוב בכל זאת לציין אותו: לא כל אדם שהוכשר כעורך דין הוא בהכרח עורך דין דיני עבודה. בשביל להצליח בתביעה הקשורה ביחסי עבודה כלשהם, חשוב לבחור בגורם מקצועי שאכן התמחה בתחום זה. מדובר בתחום רחב ומסועף, ועל כן למומחיות יש משקל רב. הטיפ הראשון אם כך הוא לוודא במה עורך הדין שלכם התמחה ומהם התחומים המשפטיים בהם הוא מבין לעומק ולרוחב. דיני עבודה דורשים הכרה מעולה של החוק, הבנה בעולמות תוכן של מקצועות שונים ועוד – ממש לא כל עורך דין יכול למלא את המשימה.

 

תנו לניסיון לקבוע בשבילכם את עורך הדין

ככל עניין מקצועי, גם בדיני עבודה ובעריכת דין יש משקל עצום לניסיון ולוותק. מומלץ לבחור במשרד (או עו"ד עצמאי) שיש לו מספיק שנות ניסיון בענף, כמו גם "קבלות מוכחות בתחום", כלומר הצלחה בתביעות עבר. עניין מרכזי נוסף שנכנס תחת סעיף הניסיון הוא הגיוון. ניסיון מגוון המתפרש לכל רוחב היריעה של דיני עבודה, מעידים על עורך דין שבהחלט בקי בנושא. לכן חשוב לא לספור רק הצלחה בתביעות, אלא גם הכשרות שעבר, השתלמויות, הרצאות וכדומה.

 

אין תחליף ליחסי אנוש מוצלחים

מעבר לכל הפן המקצועי, ישנה חשיבות אדירה גם לקשר שבין עורך הדין ללקוח. מדובר בקשר עבודה שמבוסס על אינטראקציה אנושית ועל כן ליחסי האנוש של עורך הדין הפוטנציאלי מקום חשוב בבחירה הנכונה. ניתן להתרשם מהכימיה (או מחוסר הכימיה) בפגישת היכרות ראשונה. נסו להבין אם האדם שמולכם אכן נוהג באדיבות, תוך מתן כבוד והקשבה לצרכיכם המשפטיים והכלליים. עניין מהותי נוסף הוא המסירות – האם משרד עורכי הדין הולך לעשות ככל שביכולתו על מנת להביא לכם את התוצאה המשפטית הטובה ביותר?

 

מתחשבים בתקציב

בעולם דיני העבודה יש טווח מקובל של שכר טרחה עבור עבודת עורך הדין. חיפוש קצר באינטרנט יחשוף בפניכם את הסכומים (או האחוזים) המדוברים ואת מה שנהוג לגבות. עורך דין טוב לדיני עבודה הוא גם עורך דין שאתם יכולים להרשות לעצמכם בתקציב שלכם, ולא חורג ממה שמקובל עליכם לשלם.

 

אז מהם הטיפים החשובים?

אז מה היה לנו פה? בשביל לבחור עורך דין דיני עבודה מוצלח יש לבחור עורך דין שאכן עוסק בתחום ושיש לו את הניסיון המקצועי הדרוש לשם הצלחה בתביעה שלכם. בנוסף חשוב לבחור באדם עם יחסי אנוש תקינים ותעריף שאינו מוגזם יתר על המידה.

עורך דין

אולי תאהבו גם את:

טיפול בהטרדה במקום העבודה

בשנים האחרונות ישנה מגמה מבורכת, במסגרתה גוברת המודעות להטרדות ולהשלכות הקשות שלהן. במסגרת התהליך הזה, התבהר שהטרדות אינן רק התנהגויות בעלות מאפיינים פיזיים, כך שגם

קרא עוד »