מה חשוב לדעת על תאונת דרכים בדרך לעבודה (או לבסיס)

תאונות דרכים רבות מתרחשות בשעות הבוקר המוקדמות. סביר להניח שדבר קורה בעקבות לחץ ששורר בכביש באותו זמן. שכן, יש לא מעט נהגים שממהרים להגיע למקום העבודה או לבסיס בזמן. תרחיש נפוץ זה הוביל לכתיבת המדריך הנוכחי שיציג בפני הנפגעים את כל הדברים שחשוב לדעת ולבצע לאחר תאונות מסוג זה. הישארו איתנו ותהיו בטוחים שתפעלו נכון ברגעים הראשונים וגם לאחריהם.

 

תאונת דרכים או תאונת עבודה?

בחרנו לפתוח את המדריך בעובדה חשובה שאולי לא ידועה לכם. נספר שתאונות דרכים שמתרחשות בדרך למקום העבודה או בדרך לבסיס, נחשבות כ"תאונות עבודה". אין מדובר בהגדרה סתמית, אלא בעניין עם משמעות. שכן, תאונות עבודה מקנות לנפגעים פיצויים שחשוב להכיר בהם ולקבל אותם. חשוב לציין שהתאונה יכולה לבוא לידי ביטוי בזמן שאתם נוהגים ברכב, נוסעים בתחבורה ציבורית, הולכים ברגל או רוכבים על אופניים.

תאונת עבודה בדרך לבסיס

תאונות עבודה יכולות להתרחש גם לכוחות הבטחון. התאונות יכולות לקרות בדרך לבסיס או בחזרה ממנו. חיילים רבים מכל קצוות הארץ, נאלצים לנסוע נסיעות ארוכות לבסיס וכמו כלאחד שחשוף לסיכונים בכבישים, כך גם הם. חיילים שנפגעו בתאונות דרכים, זכאים להכרה בתאונת עבודה, המקנה זכאות לפיצויים מביטוח לאומי וכן טיפול רפואי. תאונת דרכים מוכרת כתאונת עבודה גם כאשר החייל היה בדרכו למלא את תפקידו השירותי וכן, לא סטה מהדרך הרגילה להגעה לבסיס. חייל שנפגע בתאונת דרכים, זכאי לייצוג הולם על ידי עורך דין מוסמך בתחום. ניתן לקבל את כל המידע בנושא, אתר https://www.almagorlaw.co.il/.

פנו לקבלת טיפול רפואי בהקדם האפשרי

שמענו לא פעם על מי שעברו תאונת דרכים בדרכם לעבודה או בדרכם לבסיס ובחרו שלא לגשת לקבלת טיפול רפואי. חשוב לציין שזוהי טעות חמורה שאתם עשויים לשלם עליה ביוקר, משום שלעיתים איננו מרגישים את עוצמת הפגיעה באותו רגע, אך ההשלכות שלה יתנו את אותותיהן בשלב מאוחר יותר. מוטלת עליכם האחריות להתפנות לקבלת טיפול רפואי מיד לאחר התאונה, כדי שתוכלו לוודא אם ישנה פגיעה כלשהי. נדגיש שפנייה מאוחרת לקבלת טיפול מסוג זה עשויה להתגלות כטעות. שכן, לא תהיה לכם דרך להוכיח שהפגיעה נובעת מהתאונה שעברתם כמה ימים קודם לכן.

תאספו מסמכים רפואיים

פניתם לקבלת טיפול רפואי? מצוין. אם כך, עליכם לדאוג לקבלת מסמכים רפואיים שירכזו את הגרסה המלאה של המקרה שאירע לכם, במיוחד אם הזמנתם אמבולנס שפינה אתכם מהמקום. נדגיש שיש חשיבות גבוהה לגרסה הראשונית והיא עשויה לקבוע בסופו של דבר את ההצלחה של התביעה שתגישו בבית המשפט ולמוסד לביטוח לאומי.

תכירו בזכויות שלכם

נפגעי תאונות דרכים שהיו בדרכם לעבודה או לבסיס צפויים לקבל את הזכויות הבאות:

  • דמי מחלה: המוסד לביטוח לאומי צפוי להעניק לכם דמי מחלה בהתאם לנוסחה שקבועה בחוק. כאשר התשלום המקסימלי מגיע עד 91 ימים והבסיס של השכר מחושב כ – 75% מהממוצע של השכר ששולם לכם ב – 3 החודשים שלפני התאונה. לחיילים – אם נותרה נכות כלשהי לחייל כתוצאה מהתאונה, הוא זכאי לקצבת נכות מעבודה או למענק חד פעמי.
  • מימון של טיפולים רפואיים: לפי החוק, אתם זכאים לקבל תקופת החלמה ושיקום שתינתן מצד שירותי הבריאות. כדי לקבל את הזכאות הזו, עליכם למלא טופס 250 ולהחתים את המעסיק. לחיילים – טיפול רפואי חינם ללא הגבלת זמן.
  • אחוזי נכות: המוסד לביטוח לאומי צפוי להעניק לכם אחוזי נכות במידה ותהיו זכאים להם. אלה ניתנים לאחר קיומה של וועדה רפואית שתבחן את הפגיעה שאירעה לכם בעקבות התאונה. לחיילים – כאשר אינם יכולים לחזור לשירות בגין התאונה, יכולים להגיש תביעה להכרה בהם כנכים נזקקים.

מילים אחרונות לסיום

אלה הדברים שחשוב לדעת על תאונת דרכים שהתרחשה בדרך למקום העבודה או לבסיס. בשלב זה אתם מכירים בפרטים הנחוצים, כך שתצטרכו ליישם את הטיפים שהוצגו במדריך זה ולהתחיל בהליך שיוביל לקבלת הפיצויים שיקלו על ההתמודדות עם הפגיעה.

פנה לעורך דין

אולי תאהבו גם את:

טיפול בהטרדה במקום העבודה

בשנים האחרונות ישנה מגמה מבורכת, במסגרתה גוברת המודעות להטרדות ולהשלכות הקשות שלהן. במסגרת התהליך הזה, התבהר שהטרדות אינן רק התנהגויות בעלות מאפיינים פיזיים, כך שגם

קרא עוד »