כיצד מגיעים לעסקת טיעון בתיק פלילי

לא מעט מהתיקים הפליליים בארץ מסתיימים בסופו של דבר בהסכם טיעון. ההליך המקובל הזה גורם לרבים לתהות מה עומד מאחוריו. לאחרונה אנו מקבלים מספר רב של פניות מצד גורמים שונים שמתעניינים בהליך המדובר.

הדבר גרם לנו להבין כי יש צורך בהפוגה בכתיבת המדריכים הקבועים שלנו, כדי להעלות את הנושא המבוקש לרשת ולאפשר לכל דורש לדעת את כל המידע המקיף בנושא.

 

תכירו את הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך

רגע לפני שנציג בפניכם את כל הפרטים המקיפים בנושא, אנו מוכרחים לציין בפניכם כי את המדריך הנוכחי לא כתבנו לבדנו. הפעם, פנינו אל גורמים מוסמכים שנכחו לא פעם בעסקת טיעון בתיק פלילי. אותם גורמים ביקשו להישאר אנונימיים.

במהלך הפגישות שלנו איתם שאלנו אותם את כל השאלות החשובות בנושא עד שהגענו אל המסקנות החשובות ביותר. זו ההזדמנות להודות להם על הליווי. שכן, בזכותם, המדריך הנוכחי רואה אור והוא צפוי להביא למודעות חשובה.

 

עסקת טיעון – איך היא מתבצעת?

עסקת טיעון היא בעצם הליך שבמסגרת שלו הנאשם מודה בעבירה קלה או בחלק מאישומים שנכתבו כנגדו. ראוי לציין כי אלו מפחיתים בסופו של דבר את חומרת העונש שלו. חשוב לדעת שכל עסקת טיעון מותנה באישור של בית המשפט שלעיתים קרובות נותן אישור להסכם, אך הדבר לא תמיד בא לידי ביטוי במצבים שבהם יש מאסר עולם על הפרק.

 

איך מגיעים לעסקת טיעון?

כדי להגיע למצב של עסקת טיעון בתיק פלילי, על הנאשם לפנות אל עורך הדין שמייצג אותו ולומר לו כי יש לו מידע חשוב שהוא רוצה למסור. עורך הדין הפלילי ינסה להביא קודם כל לביטול כתב האישום, ובמצבים שהדבר אינו מתאפשר, תיבחן מצדו האפשרות להסדר טיעון.

 

בחירה נכונה בעורך דין פלילי

ראוי לציין כי ההגעה לעסקת טיעון צריכה להתבצע על ידי עורך דין שעונה על הפרמטרים הבאים:

  • בעל ניסיון רב בתחום
  • מפולפל
  • בעל יחסי אנוש טובים

על הנאשם להיות בטוח ב – 100% כי הוא בוחר בעורך דין פלילי שעונה על כל הפרמטרים הללו. שכן, כך, הוא יוכל לדעת שהוא נמצא בידיים טובות.

 

איך בוחרים עורך דין פלילי?

כדי שהנאשם יוכל להיות בטוח שהוא בוחר בעורך דין טוב, עליו לפנות אל הרשת ולערוך חיפוש מקיף אודות עורכי דין פליליים. אנו ממליצים לקרוא חוות דעת באתרים אמינים אודות עורכי דין שונים. ניתן למשל להיכנס אל לשונית הביקורות של גוגל ולקרוא בה ביקורות של גולשים ולקוחות של עורכי דין אלו, כך שהדבר יאפשר להבין האם מדובר בעורך דין טוב או בעורך דין שעדיף להימנע משירותיו.

 

לסיום

עד כאן המדריך המקיף שאפשר לכם לדעת איך מגיעים לעסקת טיעון בתיק פלילי. כעת, כשיש בידיכם את כל המידע בנושא, נותר לכם רק להגיע לעורך דין מומלץ.

תיק פלילי

אולי תאהבו גם את:

עורך דין פלילי

עבירות פליליות הן עבירות חמורות מאוד במשפט הישראלי ולא אחת העונש המרבי עליהן גבוה וכולל לא מעט שנות מאסר. לכן ברור מדוע אם אתם מואשמים

קרא עוד »