4 השלבים להגשת תביעה בגין נזקי גוף

עבור רובנו, החיים הינם שגרתיים למדי, ללא אירועים מיוחדים ויוצאי דופן.

אך רצה הגורל ולעיתים אנו נחבלים ונפצעים באופן פיזי, נפשי או קנייני.

אמנם מדובר בחוויה לא נעימה, אך במידה וידוע מי הגורם הפוגע, ניתן למצות עמו את הדין בהליך משפטי.

להלן 4 השלבים בדרך להגשת תביעת נזקי גוף

 

הגשת תביעת נזיקין במקרה של פגיעה

שגרת החיים של רבים מאיתנו מתחילה בקימה בבוקר והתארגנות לעבודה ומסתיימת בחזרה לבית ומנוחה לקראת היום הבא. אך לא תמיד יש לנו שליטה מלאה על חיינו, ולעיתים, שלא באשמתנו, נגרמה לנו פגיעה פיזית, נפשית או קניינית.

מלבד אי הנעימות הרבה הכרוכה בפגיעה זו, ככל ואנו יודעים מי היה הגורם הפוגע ויש בידינו את ההוכחות לגרימת הנזק, אזי שנוכל על פי חוק לקבל ממנו פיצוי כספי, במסגרת תביעת נזיקין.

 

4 השלבים להגשת תביעת נזקי גוף

  1. תיעוד האירוע ואיסוף מסמכים- שלב זה הינו משמעותי וקריטי ביותר עבור מקסום הפיצויים להם אתם זכאים. במקרה של פגיעה פיזית, על אף הבלבול וחוסר האונים הראשוני הנלווה לסיטואציה, חשוב לתעד באופן מפורט ככל האפשר את הפגיעה שאירעה- זמן מדויק, תיאור המיקום, עדי ראייה ככל וישנם ועוד.

ככל והפגיעה אילצה אתכם להתפנות לקבלת טיפול רפואי, יש לשמור את כלל המסמכים והאישורים הרפואיים שקיבלתם. ככלל, גם אם בעת הפגיעה אין פגיעה הנראית לעין ואתם חשים במיטבכם, מומלץ לגשת לבדיקה ראשונית, בכדי לשלול פציעות ופגיעות העלולות להידרדר בהמשך.

  1. התייעצות עם עורך דין לנזקי גוף- לאחר איסוף המסמכים הרלוונטיים ותיעוד החומרים הקשורים לפגיעה, מומלץ לגשת עם כלל החומר לעורך דין לנזקי גוף, בכדי שיבדוק האם אכן מגיע לכם פיצויים ומה סדר גודלם.
  2. מילוי הטפסים- לאחר בחינת המקרה והחומרים הנמצאים ברשותכם, וההחלטה להגיש תביעה בהתאם לסוג הפגיעה שחוויתם, כמיטב המסורת הבירוקרטית, יש למלא את טפסי התביעה הנדרשים. חשוב לשים לב לסוג הטפסים שממלאים, בכדי להימנע מעוגמת נפש מיותרת.
  3. הגשת התביעה- כשכל החומר והטפסים הרלוונטיים נמצאים בידכם, תוכלו להגיש את התביעה למוסד הרלוונטי- המוסד לביטוח לאומי, בית המשפט, חברת הביטוח וכדומה.

 

התייעצו עם עורך דין לנזקי גוף

כפי שניתן לראות בכל אחד מ-4 השלבים שהזכרנו, תחום נזקי גוף הוא תחום מורכב, הן מבחינת תהליך הגשת התביעה והן מבחינת ניהול התביעה עצמה. לכן, חשוב לדעת ולהבין כיצד ומה עושים בכל שלב בצורה המיטבית ביותר.

בכדי למקסם את הזכויות והפיצויים המגיעים לך, ואף להימנע מעוגמת נפש הנובעים מעניינים טכניים וחוסר בקיאות בנושא, מומלץ לפנות לקבלת סיוע מקצועי באמצעות עורך דין מומחה בתביעות נזיקין. עורך דין לתביעות נזיקין יטפל בתביעה שלך החל משלב הפנייה לגופים הרלוונטיים מהם אנו מעוניינים לקבל את הפיצויים ועד קבלת פיצויים ראויים עבור הסבל שעברת.

לפרטים נוספים ומידע עדכני כנסו לאתר: https://pitzuim.co.il.

 

מאזניים

אולי תאהבו גם את: