נפילה במרחב ציבורי – מה הם השלבים לתביעה?

אנשי הסוציולוגיה היו כבר מוחאים! הרי המרחב הציבורי בשפה הסוציולוגית מתייחס למרחב בו מתבצעות הפעולות הגבריות.

אז רגע, בואו נתמקד.

יש כתובת לפנות אליה במידה ואתם סובלים מפציעה ופגיעה בעקבות נפילה בזמן שהלכתם ברחובות העיר בגלל מפגע ציבורי.

לתהליך זה מספר שלבים, וחשוב מאוד לעקוב אחריהם כדי להשלים את תהליך התביעה על בוריו.

הפיצויים אמנם אינם ודאיים אך ללא ספק יש למי לפנות.

שלב 1 – תיעוד

לאחר אירוע הפגיעה, עליכם לעשות כל מה שביכולתכם כדי לתעד בצורה המדויקת ביותר את כלל מרחב התאונה: איפה היא קרתה, איך היא קרתה ומה הנזק. תיעוד הגורם, כמו בלטה עקומה במדרכה, רווחים ובורות בין אבני המדרכה וכו' – הוא קריטי מאוד! לאחר אירוע הפציעה יכולה העירייה להגיע ולתקן מיד את הנזק. אמנם זה הרצוי מבחינת ביטחון ושלמותם של התושבים, אך במקרה בוצעה פגיעה – מדובר בטשטוש והתנערות מאחריות.

 

שלב 2 – איסוף עדויות

בכדי לאמת את אשר קרה לכם, חפשו ושאלו ברשתות החברתיות, קבוצות הוואטסאפ השונות, לוח המודעות של הבניין בו אתם גרים – אם מישהו ראה את מה שקרה לכם. עדי ראייה יוכלו לתרום רבות לבניית התיק כנגד הרשות שבתחומה קרתה התאונה.

 

שלב 3 – טיפול רפואי

השלב החשוב ביותר. אדם שנפגעה כלכלתו – לא הפסיד כלום. אדם שנפגעה בריאותו – מפסיד הכל. אין תחליף לגוף בריא. כן, חשוב מאוד שקודם כל, אם ביכולתכם – תתעדו את מה שקרה לכם, איפה ומה הסיבה. במידה ולא – בקשו מחברים או משפחה שאפשר לסמוך עליהם. לאחר כל אלו דאגו לעצמכם ולבריאותכם. חשוב מאוד – שמרו את כל המסמכים הרפואיים שיגעו לידיכם בזמן הטיפול בכם בעקבות התאונה המדוברת. הוכחות הן גורם קריטי שיוכל לעזור לכם לקבל את הפיצוי שמגיע לכם.

 

שלב 4 – שמירת כלל המסמכים

כפי שצוין בשלב 3, יש להרחיב על חשיבות שמירת התיעוד. מעבר למסמכים רפואיים, במידה ויש טיפול מתמשך שמצריך נסיעות, ציוד מיוחד, תרופות במרשם או כל דבר אחר – יש לשמור הכל. קבלות על רכישה, חשבוניות על דלק, מרשמי תרופות – כל תיעוד של דרכי הטיפול יסייע לכם בתביעה. לעצמאיים ושכירים – חשוב מאוד לשמור תיעוד שכר ותלושי שכר לפחות 3 חודשים אחורה.

 

האם בטוח שיתקבל פיצוי?

התשובה החד משמעית היא  לא. בגלל שעל מאות ואלפי קילומטרים של מדרכה הולכים בכל יום מאות אלפי אזרחים, יש סיכוי שתביעתכם תידחה בטענה שאתם מקרה בודד. לכן, העצה הטובה ביותר שיש למאמר זה לספר היא לשכור את שירותיו של עורך דין נזיקין. בעזרתו, ובאמצעות כל המידע שאספתם בכל השלבים, ייתכן ותוכלו להוכיח שאכן מדובר במקרה חריג, מורכב ושתוצאותיו השפיעו רבות על חייכם. נאחל שלא תצטרכו להשתמש במידע זה והרבה בריאות.

 

איש משפט

אולי תאהבו גם את: