רישום פלילי: ההשלכות והטיפול בו

רישום פלילי יכול להטיל צל כבד על חייו של אדם. גם אם העבירה בוצעה בגילאים צעירים ביותר, גם אם היא ברמת חומרה מינורית, וגם אם היו ספקות בנוגע לאשמתכם – הרישום הפלילי עלול לרדוף אתכם בהמשך החיים. חשוב מאוד לא להתעלם מהרישום הפלילי, לא לנסות להתכחש לקיומו, ולטפל בו ביעילות ובנחישות. במאמר זה נפרט על חלק מההשלכות של הרישום הפלילי, והטיפול בו.

 

השגת ויזה לצורך נסיעה לחו"ל

כל עורך דין פלילי מתחיל, יודע שאחד מהדברים הטובים ביותר שהוא יכול לעשות עבור לקוחותיו אשר נחשדים בעבירה מינורית, הוא מניעת רישום פלילי. עבירות קטנות, אשר מבוצעות באופן נרחב באוכלוסייה, יכולות לגרום לכתם שקשה מאוד למחות, אפילו אם הן למעשה שכיחות ביותר. אחד מהדברים אשר רישום פלילי יכול להפוך לקשה עד בלתי אפשרי, הוא השגת ויזה לצורך נסיעה לחו"ל. חלק גדול ממדינות העולם, כמו אירופה, אינן דורשות ויזה מישראלים לצורך כניסה אל שטחיהן, אך מדינות רבות אחרות, ובראשן ארצות הברית, דורשות מעבר תהליכי אישור בירוקרטיים לצורך קבלת אישור הכניסה. בעלי רישום פלילי, יהיו מחויבים להציג אותו בשעת בקשת הוויזה, ופעמים רבות בגללו בקשתם תדחה. הרישום הפלילי מהווה עבור מדינות אינדיקציה לכך שכוונותיכם בטיסה אליהן אינן כשרות, ולרוב הן אינן חוקרות מהי הסיבה לאישום.

 

קבלה למשרות נחשקות בשירות הציבורי

רישום פלילי לא מקשה אך ורק על טיולים וחופשות באתרים שונים בעולם, אלא גם על החיים הבסיסיים בישראל. קבלה למשרה ציבורית היא אפשרית עם רישום פלילי, אך היא משמעותית יותר קשה. משרות רבות, אשר מוגדרות כמשרות אשר דורשות אמינות גבוהה, לא יכולות לקבל לשורותיהן אדם בעל עבר פלילי. מעבר לשירות הציבורי, גם משרות בתחום החינוך עלולות לדחות את בקשתכם בגלל הרישום. מנהלי בתי ספר, ואנשים אשר עובדים עם אוכלוסייה צעירה באופן צמוד, חייבים להיות בעלי דף פלילי חלק לחלוטין, אשר יעניק להורים ביטחון וידיעה שילדיהם נמצאים בידיים טובות. גם משרות בתחום הבריאות והביטחון פועלות באופן דומה, וגם אם תוכלו להתקבל למשרות זוטרות, היכולת שלכם להתקדם תיפגע משמעותית.

 

יש לטפל ברישום הפלילי ולא להתעלם ממנו

רבים יודעים שיש להם רישום פלילי, בין אם בשל טעות בגילאים צעירים, או בגלל עבירה שטיבה לא בורר כראוי בבית המשפט. חשוב מאוד לדעת, הרישום הפלילי שלכם לא הולך לשום מקום, אלא אם תילחמו עליו ועל חפותכם. יש להתחיל את המאבק בייעוץ מעורך דין מקצועי, אשר מבין את המערכת לעומקה. רק עורך דין כזה, יוכל להציג בפני בית המשפט ראיות אשר יובילו למחיקת הרישום הפלילי שלכם, ושחרורכם לחופשי. אל תטמנו את הראש בחול ותחשבו שהרישום ייעלם כעבור מספר שנים, נקטו צעדים כדי שזה יקרה כבר מחר.

 

עורכת דין

אולי תאהבו גם את:

עורך דין פלילי

עבירות פליליות הן עבירות חמורות מאוד במשפט הישראלי ולא אחת העונש המרבי עליהן גבוה וכולל לא מעט שנות מאסר. לכן ברור מדוע אם אתם מואשמים

קרא עוד »