צוואות: כיצד עורך דין יכול לעזור לכם?

מעוניינים להכין צוואה? ליווי של עורך דין הוא הכרחי, וכעת נסביר בדיוק מדוע.

 

חתימה על צוואות – מדוע חשוב להתקשר עם עורך דין?

ע"פ החוק בישראל, אדם אשר הלך לעולמו ולא חתם על צוואה מוריש את רכושו לבני משפחתו מדרגה ראשונה, כאשר בני הזוג מקבלים למעשה חצי מהרכוש כמו גם מהכספים. מדובר כאן במלכודת של ממש בעבור הציבור הישראלי, וזאת לאור העובדה כי לרוב אנשים אשר אינם חותמים על צוואות מותירים את היורשים במלחמות עקובות בדם בבתי המשפט, כחלק מרצון לקבל את הרכוש כמו גם אתה כספים, באופן שווה או מוחלט.

לכן, ישנה חשיבות עליונה לעבודה עם עורך דין וזאת על מנת שתוכלו להכין צוואה אשר משקפת בדיוק את הרצונות שלכם, כמו גם מעניקה לכם הזדמנות לחלק את הרכוש והכספים בדרך אשר היא מעוגנת בחוק, וזאת לאור העובדה כי כל הסכם צוואה חייב להיות בנוכחות של עו"ד אשר מאשר כי האדם אשר חתם על הצוואה אכן היה כשיר לכך, וכי הוא הוריש את רכושו וכספו בלב שלם וללא משוא פנים.

 

הבטחת העתיד הכלכלי של בני המשפחה – באמצעות כתיבת צוואה

כאמור, ישנה חשיבות רבה להתקשרות עם עורך דין אשר מתמחה בנושא אשר אחראי על ניסוח הצוואה, כמו גם על אישורה מתוך מטרה כי האינטרסים האישים שלכם יתממשו בצורה הטובה ביותר, כמו גם לצורך מניעה מהליך משפטי סבוך אל מול רשם הצוואות.

מדובר בהליך משפטי מורכב ביותר, כאשר בני המשפחה או היורשים העתידים עלולים לדרוש ביטול של הצוואה כמו גם אי מימוש שלה, מסיבות כאלו ואחרות. לכן, היותו של עורך הדין כנציגכם מהווה אינדיקציה משמעותית ביותר בעבור רשם הצוואות כמו גם בתי המשפט, אשר נוטים לפסוק לטובת יורשים אשר הוכיחו כי המנוח/ה אכן היו כשירים בעת חתימתם על הצוואה, כמו גם העובדה כי עדות של עורך הדין נחשבת למהימנה לרוב וניתן לה משקל משמעותי ביותר בבתי המשפט, אשר נוטים לפסוק לטובת עורכי הדין אשר השתתפו בהליך ואישרו כי המנוח/ה אכן היו בכשירות מלאה וכי הצוואה אכן משקפת את הרצונות.

 

ייעוץ משפטי מצוות נעמת – בפריסה ארצית

הצוות המשפטי של ארגון נעמת ישמח לעמוד לשירותכם לכל אורך תהליך כתיבת הצוואה, כל זאת באמצעות צוות עורכי דין מיומן כמו גם צוותים משפטיים אשר מעניקים מידע קונקרטי לגבי כתיבת צוואות, מימוש האינטרסים כמו גם חלוקה של הכספים והנכסים, בהליך מהיר אשר נועד לסיים את התהליך בצורה הטובה ביותר. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר של נעמת בכתובת https://www.naamat.org.il, להשאיר פרטים ולאחר זמן קצר נציג מטעם נעמת ישוב אליכם לצורך מענה ראשוני וייעוץ לגבי כתיבת צוואות בעבורכם, או בעבור קרוב המשפחה.

אולי תאהבו גם את:

עורך דין הסכם ממון

אין הרבה אירועים כל כך משמחים בחייו של אדם כמו ההחלטה להתחתן. לכן ברור מדוע גם אתם, כמו הרבה זוגות אחרים שהחליטו לעשות את הצעד

קרא עוד »