מחיקה והסדר חובות – מדוע יש צורך בעו"ד טוב?

מחיקת חובות הוא כינוי עממי למצבים שונים, בהם חייבים עוברים הליכים חוקים מורכבים, כדי להקל על עומס החובות, לשלם אותם באופן חלקי ומסודר, או

למחק אותם כליל – במסגרת הליך פשיטת רגל למשל.

הליכים אלה מצריכים חשיבה מעמיקה לפני שפותחים בהם, שכן ההשלכות של הליכים אלה הן מורכבות ולא תמיד רצויות.

 

הגשת בקשה למחיקת חובות – רק בעזרת עו"ד מתאים

הגשת בקשה לחדלות פירעון, שהיא שלב חיוני כדי לקבל צו הפטר בסופו של דבר, היא תהליך מורכב. יש לצרף נימוקים, הסברים ושכנועים שונים, לצד מסמכים שונים התומכים בנימוקים אלה.

בעיקר כאשר החייב גם ככה נתון בלחצים עצומים, בגלל החובות הכבדים, הקושי להתפרנס והנושים שמתדפקים על דלתו, אינו נמצא במצב די צלול ויציב, כדי לבצע את ההליכים הללו בכוחות עצמו, על הצד הטוב ביותר.

בנוסף, הידע המשפטי, הניסיון העשיר והמיומנות שיש לעו"ד בליטיגציה בתחום הזה, מאפשרים להם להתמקח במעמד הסדר חוב, להסביר את הצד של החייב באופן משכנע, מגובה בהוכחות ואף להבטיח כי כל המאמצים נעשים על הצד הטוב ביותר, כדי להבטיח שהלקוח שלו מקבל את מה שמגיע לו ועוד הרבה יותר.

בנוס, תהליכים משפטיים מטבעם נמשכים לפעמים זמן רב, אך כאשר יש עו"ד טוב לצדכם, ההליכים יכולים להתקצר משמעותית.

בנוסף, חדלות פירעון, או הסדר חוב, הם הליכים ממושכים, מלווים בשינויים באורח החיים של החייב, אילוצים שונים שנקבעו על ידי הממונים ואף הגבלות שונות, אשר עו"ד טוב יכול לצמצם ולהסיט לטובת הלקוח.

 

איך לבחור עו"ד מחיקת חובות?

כאמור, מדובר על הליכים מורכבים וארוכים, יכולים להימשך שנים ארוכות ולהשפיע באופן מהותי על החייב ועל בני משפחתו.

משום כך, חשוב לקבל ליווי של עו"ד מקצועי, שמכיר היטב את סעיפי החוק, התקנות והפסיקות הרלוונטיות.

כמו כן, חשוב לוודא כי עורך הדין שלכם מנוסה בהליכי חדלות פירעון, או הסדרי חובות, או מחיקת חובות, כדי להבטיח שיש לו את המיומנות הדרושה להתמודד מול נושים חזקים (כמו בנקים למשל), גורמים משפטיים שונים, הממונה והנאמן, כמו רם רשם הוצאה לפועל וכן הלאה.

בנוסף, חשוב לזכור כי עורך הדין שתבחרו צפוי ללוות אתכם זמן רב, עד תום ההליכים. ליווי זה יכול להימשך מספר שנים ולכן חשוב לבחור עו"ד שאתם מרגישים איתו בנוח, שאתם מבינים אותו והוא אתכם – שיש ביניכם כימיה טובה.

 

לסיכום

עו"ד מחיקת חובות, שיודע היטב את עבודתו וחש מחויבות לעבודה וללקוחות שלו, יכול לעזור לכם להחזיר את החיים שלכם למסלול תקין. הוא יכול לסייע לכם לנשום לרווחה ולהתחיל מחדש – בלי חובות, או עם חובות מצומצמים במידה משמעותית.

לכן, חשוב להקדיש את המחשבה הדרושה לצורך בחירה נכונה.

למידע נוסף על מחיקה והסדר חובות לחצו: http://mkadv.co.il

 

פטיש

אולי תאהבו גם את:

תרחיש סכסוכי שכנים
סכסוכי שכנים? כך תפעלו

סכסוכי שכנים הם עניין נפוץ שיכול להפוך את החיים בבית משותף או באזור מגורים של בתים צמודים, לקשים ואף לבלתי נסבלים. סכסוכים אלו יכולים לנבוע

קרא עוד »