טיפים לקניית דירה

במציאות של ישראל בשנת 2020 קניית דירה הפכה להיות הגשמת חלום, גם אם יש לא מעט פרויקטים ממשלתים שמנסים להקל על הרבה זוגות צעירים לרכוש דירה כמו "דיור למשתכן" עדיין המשימה הזאת להשיג את דירת החלומות הפכה להיות לא קלה בכלל, ואם נודה על האמת, גם לא הורידה את רף מחירי הדירות להגיע לרמת מחירים סבירים.

אם אתם מאלו ברי המזל שיכולים להרשות לעצמם לרכוש דירה, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבצע את הרכישה בצורה נכונה.

חיפוש נכס

מה בודקים לפני רכישת דירה

ישנם כמה כללי אצבע חשובים מאוד עליהם אין להתפשר ברגע שאתם רוכשים דירה, אספנו את הדגשים החשובים ביותר בהם אסור כלל להקל ראש בבדיקה.

אמנם ישנם מספר דברים חושבים שמוטלים על עורך דין מקרקעין בירושלים לבדוק כחלק מעבדותו, אלו גם דברים שאתם חייבים להכיר ולוודא שאכן אותו עורך דין ביצע אותם כהלכה כדי שלא תגלו בעיות בעתיד.

 

רישום בטאבו

אחד הדברים החשובים ביותר הוא ללא ספק הרישום בטאבו של הנכס, ישנם לא מעט מקרים בהם אנשים מבצעים על השטח בנייה, בעיקר אם מדובר על מבנים ישנם, בעבר היה נהוג שכל אחד בונה בלי היתר והנכסים נשארו ככה כבר עשרות שנים, אין זה אומר שהמבנה יכול להימכר בצורה כזאת ולא יהיו עם זה בעיות בעתיד.

חריגות בנייה הם אחד הדברים החשובים ביותר אותם יש לבדוק, לאחר הערכת השמאי והמדידות גם על העורך דין לוודא כי לא קיימות חריגה בנייה.

רישום בטאבו צריך להיעשות רק לאחר שנבדקו כל הדברים בצורה יסודית.

 

תקינות המבנה

תקינות המבנה היא שלב ראשוני והיא גם באחריות הקונה, לא תוכלו לטעון כי הסתירו ממכם דברים בעת הרכישה, כי גם באחריות האישית שלכם לוודא שלא קיימים ליקויים קשים במבנה, אל תסתמכו רק על הערכת השמאי והבדיקות שלו, אלא בצעו גם בדיקות אישיות משלכם ואם יש צורך להזמין גם אנשי מקצוע בכדי לבדוק את הדברים האלו.

 

תקציב

דירה לא קונים לפי מחיר ! גם אם עד היום כל מה שחיפשתם היו דירות רק לפי התקציב שלכם, תשכחו מכל מה שידעתם, אמנם התקציב הוא הדבר החשוב ביותר שלפיו תקבע איזה דירה תרכשו, אבל נסו לרגע לשכוח מקניית דירה רק לפי התקציב שלכם.

ברגע שאתם נכנסים לתהליך של רכישת דירה למגורים (ברכישת דירה להשקעה החשיבה היא שונה לגמרי) אתם צריכים לפני הכל לראות דברים חשובים שבהם תנהלו את אורח החיים שלכם, בקניית הדירה כדאי לבדוק את הקרבה למקומות תעסוקה, את הקרבה לשירותים ציבוריים, קרבה למרכזים קהילתיים, חדר כושר והאם יש לכם חניה באזור ואת כל הדברים שחשובים לכם, ואם אתם זוג צעיר, אחד הדברים החשובים הוא גם עד כמה הדירה קרובה להורים, כן זה לא מזיק להיות קרובים להורים גם אחרי שיצאתם מהבית, במיוחד שיש ילדים וההורים יכולים לעזור.

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תינוק מדומה
זכויות וחוק
רשלנות רפואית בהיריון

דיני הנזיקין הינם חלק מן המשפט האזרחי והם עוסקים בנזקים שעלולים להיגרם במסגרות שונות, בין אם מדובר בנזקים פיזיים או ברכוש. מדובר בתחום משפטי סבוך המורכב מכמה תתי תחומים, שאחד

חוקים
עורך דין
פיטורים – כל מה שעובד מפוטר צריך לדעת

ישנן סיבות רבות אשר יכולות להביא מעסיק לפטר עובד, החל בסיבות לוגיסטיות כגון צורך בצמצום הוצאות בעסק ועד סיבות יותר פרסונליות כגון חוסר התאמה מקצועית של העובד. אך בלא קשר

פרחים
זכויות וחוק
סוגי קנבינואידים האם קיימת החמרה בחוק?

מלבד אנשים אשר משתמשים בקנאביס אשר ניתן להם באישור רפואי, ישנם מיליוני אנשים בעולם אשר משתמשים במוצרי סיבידי שונים ללא מרשם רופא וללא אישור מהמדינה בה הם אזרחים. ובשנת 2020

מעבדה
זכויות וחוק
סוגי קנבינואידים האם קיימת החמרה בחוק?

מלבד אנשים אשר משתמשים בקנאביס אשר ניתן להם באישור רפואי, ישנם מיליוני אנשים בעולם אשר משתמשים במוצרי סיבידי שונים ללא מרשם רופא וללא אישור מהמדינה בה הם אזרחים. ובשנת 2020