הסכם גירושין: גלו מהם הסעיפים שאסור לשכוח

זוגות שמחליטים להתגרש, יצטרכו לחתום על הסכם גירושין. הסכם זה מהווה אסמכתא משפטית, שמסדירה עניינים שונים בין שני בני הזוג שהחליטו להתגרש, על מנת שניתן יהיה למנוע בעתיד מחלוקות משפטיות שונות, ושכל אחד יוכל להמשיך בחייו בצורה מסודרת. אלו הסעיפים שאסור לכם לשכוח בהסכם כזה.

 

הסכם הגירושין

לא מעט זוגות נשואים מחליטים בשלב כזה או אחר במהלך הקשר שלהם להתגרש. לגירושין יש סיבות שונות ומגוונות, אך בסופו של דבר זוג שרוצה להתגרש יצטרך לחתום על הסכם גירושין, מבלי שזה משנה מהי סיבת הגירושין. עורך דין גירושין הוא איש המקצוע שאמור לתת את הסיוע המשפטי הטוב ביותר לזוג שרוצה להתגרש. עורך דין זה יסייע גם בניסוח הסעיפים השונים שירכיבו את ההסכם.

 

סעיפים בהסכם

הסכם גירושין, כמו כל הסכם עם תוקף משפטי, מורכב סופו של דבר מסעיפים. הסעיפים מסדרים בהסכם ומסדירים נושאים שונים ומגוונים. גירושין לא כוללים רק היפרדות של בני הזוג אחד מהשנייה. הם כוללים גם רכוש משותף שצריך להחליט מה עושים איתו, כסף ובמקרים רבים גם ילדים. שני ההורים ירצו לעגן את טובת הילדים, והם יוכלו לעשות זאת דרך סעיפי הסכם הגירושין.

 

חלוקת כספי המזונות

כל הסכם גירושין צריך לכלול סעיף שמסדיר את עניין המזונות. בהסכם הגירושין ייקבע הסכום המדויק שישולם כדמי מזונות, באיזה תאריך יש להעביר את התשלום ומתי אחד ההורים יפסיק לקבל תשלום דמי מזונות מההורה האחר עבור ילד מסוים. כמו כן, הדרך שבה מעבירים את דמי המזונות תוסדר גם היא דרך סעיף זה.

 

חלוקת רכוש

גם זוגות נשואים שלא נשארים יותר מדי זמן ביחד מספיקים לצבור רכוש משותף ואפילו הון משותף. כאשר זוג נשוי מחליט להתגרש, הרכוש וההון המדוברים יחולקו בצורה שתיקבע בהסכם הגירושין, על מנת שלא ייווצרו מחלוקות בנושא.

 

משמורת ילדים

משמורת על הילדים היא אחד הדברים הרגישים ביותר במהלך גירושין. ילד הוא הדבר החשוב ביותר להורה שלו, ולכן יש מצד אחד להתייחס לעניין הזה ברגישות, אך מצד שני לכלול אותו בצורה ברורה וחד משמעית בהסכם הגירושין כחלק מסעיף כולל, לטובת הילד.

 

מדוע אסור לשכוח סעיפים אלו?

כל אחד מבני הזוג שהתגרש היה רוצה להמשיך בחייו, תוך כדי שמירה על יחסים תקינים עם הילדים שלו. על מנת שלא תצוץ מחלוקת משפטית עם בן הזוג הגרוש או בת הזוג הגרושה, חשוב לא לשכוח את הסעיפים הללו ולהסדיר הכל בכתב.

 

סיוע מעורך דין

בחלק מהמקרים, גם כאשר זוג נשוי שמתגרש זוכר לכלול את כל הסעיפים החשובים ומתייחס לכל הסוגיות הפוטנציאליות מבחינה משפטית בהסכם, ניסוח ההסכם ללא עזרה משפטית איכותית עשוי להוביל לבעיות משפטיות בעתיד. על מנת שהדבר ימנע, מוטב להתייעץ עם עורך דין לענייני גירושין.

עורך דין גירושין

אולי תאהבו גם את:

מזונות ילדים

כמה דגשים חשובים על מזונות ילדים : מזונות ילדים הם הזכות של הילד ולא של ההורה, מכאן כי כל החלטה בנוגע למזונות אותם משלמים הם

קרא עוד »