הוכחתם רשלנות רפואית? איך זה ישפיע על המצב הכלכלי שלכם?

מדי יום מוגשות תביעות בגין רשלנות רפואית על מנת לקבל פיצוי כספי על הנזקים הגופניים והנפשיים שהרשלנות גרמה.

מדובר על פיצוי שישפיע על מצבם הכלכלי של משפחות רבות. המאמר יפרט כיצד.

 

כיצד להוכיח רשלנות רפואית?

תביעת רשלנות רפואית צריכה להיות מוכחת בבית המשפט באמצעות עו"ד לרשלנות רפואית הבקיא בנושא ויכול לסייע לכם בראיות. כל הוכחה הנוגעת לטיפול רשלני, תרופות, אבחונים שגויים או מאוחרים, רישום שלא נעשה כהלכה במוסד הרפואי, ניתוחים כושלים, הפניות שגויות וכד', יכולים לגרום לחולים להסתבך ובמקרים רבים אף יגרמו למוות. אדם שמוכיח את הקשר בין הרשלנות לתוצאות עקב הרשלנות יכול לקבל פיצוי כספי גבוה. כמו כן, משפחתו של החולה יכולה לקבל גם היא פיצוי כספי במידה והיא מוכיחה שהחולה נפטר עקב הרשלנות הרפואית. ההמלצה היא לשמור את כל ההפניות, האבחונים והטיפולים שנעשו במוסד הרפואי שיכולים לשמש כהוכחות לרשלנות ולפנות לעו"ד גם אם יש ספק בנוגע לרשלנות. למידע נוסף על רשלנות רפואית בקרו באתר של דוד פייל.

 

מה הסיכוי לקבל פיצוי גבוה עקב רשלנות רפואית?

למרות שבתי החולים הציבוריים והמוסדות הפרטיים הם גופים חזקים המחזיקים בעורכי דין מן השורה הראשונה, הם מוצאים את עצמם משלמים פעמים רבות הרבה כסף לחולים שהוכיחו שהנזקים שלהם נגרמו עקב טיפול או אבחון רשלני. הרשלנות הרפואית אינה רק נחלתם של רופאים או אחיות ששגו בטיפול, אלא אף של גורמים רפואיים נוספים כמו טכנאי רנטגן, מטפלים פסיכיאטריים, מטפלים משלימים וכד'. למשל, אבחון או טיפול שגוי בזמן ההיריון שגרמו נזק ליולדת או לעובר במהלך ההיריון או בלידה הם ללא ספק רשלנות רפואית. אדם שפונה בזמן לעו"ד רשלנות רפואית מקבל ייעוץ לגבי מועד התיישנות התביעה, הזמן שייקח להגיש את התביעה ולנהל אותה בבית המשפט, הפנייה לרופאים מומחים על מנת לקבל חוות דעת מקצועית וכד'. במידה ומחליטים לאחר הייעוץ להגיש את התביעה כמובן שיש לשלם את שכר הטרחה לעורך הדין, אך הסכום הכספי יהיה חלק קטן מהפיצוי הצפוי. עורך דין מקצועי ישער מהו הפיצוי אותו תקבלו מבית המשפט במידה ויש לכם מספיק הוכחות וייקח את התיק רק אם לתובע יש סיכוי לזכות בפיצוי גבוה שישנה לחלוטין את מצבו הכלכלי לטובה.

 

מתי לפנות לעורך דין רשלנות רפואית?

במידה וחליתם או הסתבכתם עקב אבחון או טיפול שגוי, עולים בכם חשדות שהתוצאות העגומות הן בשל כך והצוות הרפואי מתחמק משאלותיכם, זה הזמן לפנות לעורך דין רשלנות רפואית. במקביל גם ניהול המשא ומתן עם חברות הביטוח לגבי הפיצוי הרפואי צריך להתנהל באמצעות עורך דין. לסיכום, אל תחששו לפנות לעורך דין להתייעצות שלרוב אינה עולה כסף ולבדוק את זכאותכם לקבלת פיצוי ראוי.

 

מאזניים

אולי תאהבו גם את:

רשלנות רפואית בהיריון

דיני הנזיקין הינם חלק מן המשפט האזרחי והם עוסקים בנזקים שעלולים להיגרם במסגרות שונות, בין אם מדובר בנזקים פיזיים או ברכוש. מדובר בתחום משפטי סבוך

קרא עוד »
רשלנות רפואית מפרצת במוח

מבין מקרים רבים שעלולים להיות קטלניים לבריאות הגוף שלנו, מפרצת במוח היא אחד מהמקרים הקטלניים ביותר שעלולים, ללא טיפול מתאים, להתפתח למצבים של פגיעה בלתי

קרא עוד »