האם ניתן לעשות שינויים בצוואה לאחר מות מוריש

מקרה שאירע לאחרונה הביא רבים להתעניין בכל הנוגע לעריכת שינויים בצוואה לאחר שהמוריש הלך לעולמו. בעקבות ההתעניינות הערה בנושא, הבנו כי יש צורך בכתיבת מדריך מעמיק בנושא שיעשה סדר לכל המתעניינים. מדריך זה נכתב במטרה להבין האם יש אפשרות לבצע שינויים שכאלו בצוואה בסיטואציה שכזו, ואם כן – איך עושים זאת? הישארו אתנו ותקבלו את כל הפרטים החשובים בנושא.

 

תכירו את האנשים שעומדים מאחורי המדריך

בגלל שמדובר בנושא מורכב, החלטנו לפנות אל גורמים שיודעים דבר או שניים בנושא של עריכת שינויים בצוואה. בתור יודעי דבר בתחום הצוואות, החלטנו לשמוע את הצד השני. את אלו שנתקלו במצב שבו היה צורך לביצוע שינויים בצוואה לאחר שמוריש מת. הגענו אליהם לאחר שפרסמנו פוסט בדף העסקי שלנו ברשת חברתית מוכרת. כ – 5 גורמים פנו אלינו וציינו כי ישמחו לעזור. זו ההזדמנות להודות להם. שכן, בזכותם, מדריך זה רואה אור והוא צפוי להוביל למודעות רחבה בנושא.

 

האם ניתן לבצע שינויים בצוואה לאחר מות מוריש?

אם הגעתם לכאן אתם וודאי יודעים שנושא הצוואה טומן בחובו לא מעט סימני שאלה. שכן, מדובר בתחום שקיימים בו אין ספור תרחישים אפשריים למצבים שיכולים לבוא לידי ביטוי במועד של קיום הצוואה. קרו מקרים בעבר, כך שחוקק סעיף 70 לחוק הירושה שנוגע לתחום זה. החוק קובע את כל הנוגע לשינויים שעשויים לבוא לידי ביטוי לאחר מות מוריש.  כך שאפשר להבין שמדובר בעניין שניתן לבצע אותו בליווי מטעם עו"ד צוואות מומלץ בגבעתיים.

 

חשיבות הפנייה אל עורך דין מומלץ

כעת, כשידוע לכם כי ניתן לבצע את השינויים הללו בצוואה, אתם צריכים לדעת דבר חשוב נוסף. החשיבות של בחירה בעורך דין מומלץ שילווה אתכם בהליך זה. שכן, מדובר בהליך שמצריך ליווי מטעם איש מקצוע שבקיא בכל הקבוע בחוק. אם לא די בכך, אתם גם צריכים להיות בטוחים שמדובר באדם עם יחסי אנוש טובים. שכן, מדובר בעניין לא פשוט.

 

איך תוכלו להיות בטוחים שאתם פונים אל עורך דין מקצועי?

כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם מגיעים אל עורך דין מקצועי בתחום הצוואות, אתם צריכים לערוך בירור מעמיק מראש. אלו שסייעו לנו בכתיבת המדריך ציינו כי הם ערכו כמה בירורים מקיפים באמצעות דרכים שונות. הנה כמה מהדרכים שהוצעו לנו:

  • בירור בקבוצות פייסבוק שנוגעות להליכים משפטיים והליכי צוואה בפרט
  • קריאת חוות דעת של לקוחות קודמים בדף העסקי של עורך הדין הנבחר
  • קריאה מעמיקה של חוות דעת בלשונית הביקורות של גוגל

 

לסיום

עד כאן המדריך המקיף שאפשר לכם לדעת כי ניתן לבצע שינויים בצוואה לאחר מות מוריש באמצעות ליווי של עורך דין מוסמך. בהזדמנות זו, אנו רוצים לאחל לכם, קוראים יקרים, שתבצעו את השינויים הדרושים תוך ליווי מקצועי. בהצלחה!

איש משפט

 

אולי תאהבו גם את: