מהם אחוזי הנכות שניתן לקבל על קיבוע עמוד שדרה מותני

מחלות הקשורות בעמוד השדרה עלולות להשפיע רבות על חיינו ואף לגרום לנכות חמורה.

אחד מהליקויים, למשל, הינו קיבוע עמוד שדרה מותני.

במקרה כזה יש לתבוע את ביטוח לאומי כדי לקבל אחוזי נכות בהתאם למצבכם הרפואי.

במאמר זה תמצאו את כל התשובות לגבי אחוזי הנכות המגיעים בעקבות קיבוע עמוד שדרה מותני.

 

מה החשיבות של עמוד השדרה?

עמוד השדרה הינו איבר בגוף האדם אשר תפקידו העיקרי הוא לשמור על חוט השדרה. עמוד השדרה מורכב מכ- 28 חוליות אשר מופרדות בניהן על ידי טבעות סחוס אשר נועדו לבלום לחץ שעלול לערער על היציבות, כמו למשל בעת נשיאת משקל כבד. מובן כי בעת פגיעה בעמוד שדרה, הנזק עלול להשפיע באופן בלתי הפיך על יציבתו של הנפגע, הליכתו ותפקודו היומיומי.

 

אלו מחלות עלולות לפגוע בעמוד השדרה?

בעיות מסוימות עלולות לפגוע בעמוד השדרה, להפריע לתפקודו התקין ולגרום לכאב ולמטרד. הבעיות יכולות להיות בין היתר תזוזה בחוליות, קרע בדיסק, זיהום או גידול. כלל הפגיעות הללו עלולות לגרום לנזק עצבי לטווח ארוך, ועל כן אם וכאשר מופיעים כאבים בגב אין להתעלם מהם, ויש לבדוק בהקדם האפשרי את מקורם.

 

ניתוח קיבוע עמוד שדרה מותני: כל המידע

ניתוח קיבוע עמוד שדרה מותני אחוזי נכות נעשה לרוב בגלל תזוזה של חוליה או שינוי אחר בצורה שלה. שינויים אלו עלולים לגרום ללחץ מסוכן על עצבי חוט השדרה – ולגרום לנזק בלתי הפיך אם לא מטפלים בהם. במהלך הניתוח תוחזר ותקובע בחזרה החולייה שזזה. לאחר הניתוח, כתלות במצבך, תוכל להגיש תביעה לביטוח לאומי.

 

אחוזי נכות לאחר קיבוע עמוד שדרה מותני

לאחר הגשת התביעה שלך, אשר תלווה בכלל המסמכים הרפואיים אשר מעידים על מצבך הרפואי, ישקלו אחוזי הנכות המגיעים לך בהתאם לכתוב בספר הליקויים. לדוגמה, אם יצאת מהניתוח ומצבך הרפואי קל, אתה יכול לקבל עד ל- 30% נכות. לעומת זאת, במידה של ליקויים חמורים ביציבה שנגרמו עקב הניתוח, אתה יכול לקבל עד ל- 50% נכות.

 

איך ניתן להבטיח שאקבל את מלוא אחוזי הנכות המגיעים לי

עליך להגיש תביעה לביטוח לאומי אשר כוללת את כלל המסמכים הרפואיים המעידים על הבעיה הרפואית שלך ועל השלכותיה. תיעוד המחלה, אשפוזים, חוות דעת רפואיות, צילומים, ביקורות, ועוד. סדר וארגון במקרה זה יביא לכך שיובטח שכלל המסמכים יגיעו לוועדה הרפואית אשר כחלק מהליך התביעה קובעת את אחוזי הנכות המגיעים לך.

 

לסיכום

ניתוח לקיבוע עמוד שדרה מותני הינו הליך רפואי לא פשוט אשר לאחריו עלול להישאר ליקוי אשר יביא לנכות. כדי לוודא שתקבלו את אחוזי הנכות המגיעים לכם בעת הליך התביעה, יש להגיש את כלל המסמכים הרפואיים המעידים על מצבכם הרפואי.

 

צילום רנטגן

אולי תאהבו גם את: